Ministrul Mediului, Grațiela Gavrilescu, a fost vineri dimineață în control la rafinăria Petrotel Lukoil din Ploiești.
”Vreau să mă conving, personal, că sunt luate absolut toate măsurile posibile pentru a reduce la minim impactul asupra mediului și pentru a nu afecta sănătatea ploieștenilor. În plus, am cerut măsuri suplimentare pentru informarea constantă a cetățenilor”, a fost declarația ministrului postată pe Facebook.
Demersul acesteia vine la o zi după protestul primarului Ploieștiului, Adrian Dobre, din fața ministerului Mediului. Edilul a acuzat-o pe Grațiela Gvrilescu că nu face nimic pentru stoparea poluării din oraș, care a atins cote alarmante (detalii și VIDEO AICI).
Galerie FOTO (sursa: Facebook/Ministerul Mediului)




Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































