Ministrul Mediului, în control la rafinăria Petrotel Lukoil. FOTO

56770400_2275011899486323_9119019157789081600_n.jpg

56770400_2275011899486323_9119019157789081600_n.jpg

Ministrul Mediului, Grațiela Gavrilescu, a fost vineri dimineață în control la rafinăria Petrotel Lukoil din Ploiești.

- Publicitate -

”Vreau să mă conving, personal, că sunt luate absolut toate măsurile posibile pentru a reduce la minim impactul asupra mediului și pentru a nu afecta sănătatea ploieștenilor. În plus, am cerut măsuri suplimentare pentru informarea constantă a cetățenilor”, a fost declarația ministrului postată pe Facebook.

Demersul acesteia vine la o zi după protestul primarului Ploieștiului, Adrian Dobre, din fața ministerului Mediului. Edilul a acuzat-o pe Grațiela Gvrilescu că nu face nimic pentru stoparea poluării din oraș, care a atins cote alarmante (detalii și VIDEO AICI).

Galerie FOTO (sursa: Facebook/Ministerul Mediului)

- Publicitate -

56323798_2275011986152981_673457834154786816_n.jpg

56721463_2275012036152976_6554802151682473984_o.jpg

56276125_2275012119486301_3572715661245284352_o.jpg

56584305_2275012176152962_4518485176564580352_o.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău