Primele zece autobuze noi, dintr-un lot de 50, au fost introduse pe traseele 30, 1 și 2 ale TCE Ploiești începând de sâmbătă, 1 Decembrie.
Până acum au fost semnalate câteva probleme tehnice, care au fost rezolvate sau sunt în curs de remediere de echipa de tehnicieni a vânzătoruluim care se ocupă de mentenanță pe perioada garanției.
Nicolae Alexandri, director TCE Ploiești, pentru observatorulph.ro:
”Au fost câteva probleme minore, multe dintre ele rezolvate deja, la sistemul de accelerație și încălzire sau antigel insuficient. Este normal să mai apară astfel de probleme, dar autobuzele sunt în garanție și vor fi reparate în cel mai scurt timp”.
Reamintim că autobuzele cumpărate de Primăria Ploiești sunt asamblate în România și au motoare Mercedes.
Autobuzele sunt dotate cu rampe pentru persoanele cu handicap, câte trei uși duble, podea joasă, aer condiționat și încălzire pe timp de iarnă, sistem multimedia, camere video de supraveghere ș.a.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































