Autobuzele noi au început să circule la Ploiești. FOTO

47318151_511945835977473_4282229294878425088_n.jpg

47318151_511945835977473_4282229294878425088_n.jpg

Un cititor a surprins în trafic, astăzi, de 1 Decembrie, unul dintre cele zece autobuze noi cumpărate de Primăria Ploiești și date în folosință companiei TCE.

- Publicitate -

Autobuzele noi au fost introduse pe traseele 30, 1 și 2.

Autobuzele sunt dotate cu rampe pentru persoanele cu handicap, câte trei uși duble, podea joasă, aer condiționat și încălzire pe timp de iarnă și multe altele.

Printre dotări se află și un sistem multimedia de interior. Cum o astfel de investiție trebuie să fie și securizată sau să permită depistarea răufăcătorilor în timp util, autobuzele sunt dotate și cu șapte camere video, de interior și exterior, fiecare.

- Publicitate -

La Ploiești ar trebui să ajungă alte 40 de autobuze noi până în 2020.

47230103_2166833676914784_2785657080277630976_n.jpg

47318151_511945835977473_4282229294878425088_n.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău