Prim-ministrul Viorica Dăncilă s-a întors din concediu luni dimineaţă, cu o zi mai devreme, şi şi-a reluat activitatea la Palatul Victoria. În perioada 6 – 13 august, atribuţiile premierului privind conducerea operativă a activităţii Guvernului au fost preluate de viceprim-ministrul Paul Stănescu, ministru al Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice.
Prim-ministrul Viorica Dăncilă s-a întors din concediu cu o zi mai devreme. Nu se știe unde și-a petrecut aceasta vacanța și ar fi greu să aflăm acest lucru, ținând cont că „duamna” Viorica nu prea le are cu geografia.
Se zvonește însă că aceasta s-a întors la muncă destul de nervoasă. Se pare că s-a plâns la Carmen Dan pentru că, în puținele zile de concediu pe care le-a avut, a fost nevoită să gândească redactarea raportului de urgență pe care l-a cerut SRI-ului privind violențele din Piața Victoriei.
Și cum „a gândi” este un verb oarecum excesiv pentru Viorica Dăncilă, Ministrul Afacerilor Interne s-a gândit să-i fie alături. Tocmai de aceea, scurtarea concediului dumneaei ar fi un motiv în plus pentru ca protestatarii din Piața Victoriei să mai primească o lecție de bună purtare!
Șeful Serviciului Informare și Relații publice al Jandarmeriei Române și purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei București, Marius Militaru, a declarat că: „Cel mai greu moment pentru noi a fost să-I spunem Vioricăi că va trebui să vină mai devreme acasă!”. Dăncilă a zis: „Dă-le gaze! Orice om îi e frică de gaze!”
Acesta este un pamflet și trebuie tratat ca atare
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































