În ultima perioadă, în curba morții de pe DN 1, de la Românești, s-au produs mai multe accidente rutiere grave, soldate cu rănirea și chiar decesul unor persoane. Observatorulph.ro publică astăzi punctul de vedere al Poliției Rutiere Prahova solicitat de redacția noastră.
Ultimul accident grav petrecut aici s-a soldat cu moartea unui tânăr de 38 de ani și rănirea gravă a altuia, care a fost transportat cu elicopterul SMURD la un spital din București.
Detalii aici: Cum s-a produs accidentul grav de la Românești. O persoană a decedat
Observatorulph.ro a solicitat Poliției Rutiere un plan concret de măsuri care să pună capăt tragediilor de pe DN 1.
În adresa transmisă redacției noastre de către conducerea IJP Prahova, pe care o publicăm integral la finalul textului, se arată că administratorul drumului nu a luat nicio măsură, invocând lipsa normelor pentru efectuarea inspecțiilor de siguranță rutieră!
Așadar, birocrația ucide, la propriu, pe șosele, în special pe DN 1!


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































