Până ieri am auzit zicala mortul e de vină în tot felul de situații (în spitale, când decedează pacientul, la accidente rutiere, când poliția găsește vinovatul). Nu credeam că morții pot fi de vină și pentru prăbușirea unei bucăți din tavanul de pe platoul Halelor Centrale.
După momentele de panică, managerul Hale și Piețe, Emanuel Ilie, numit în funcție în guvernarea USL, în prezent membru ALDE, a dat o explicație incredibilă: „Tavanul a picat în zona unde erau agățate coroane de flori. Probabil, din cauza greutății, tavanul a cedat”.
Așadar, mortul e de vină! Din cauza lui, florăresele au vrut să facă bani, au meșterit coroane, pe care le-au agățat de tavan, care tavan s-a prăbușit. E clar până aici, nu?
Îl provoc pe același manager Ilie să explice public de ce tavanul din incinta Halelor Centrale, secțiunea pui, s-a prăbușit în anul 2013, așa cum se poate vedea din imaginile de mai jos?
Tot nenorociții de comercianți, plătitori de chirii grase, sunt de vină? Or fi agățat și ei puii de tavan?
FOTO Tavan prăbușit în 2013



FOTO Tavan prăbușit în 2016


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































