Cum își bate joc de clienți marea companie OMV Petrom

După

După ce mai mulți cititori ne-au semnalat faptul că la stația de carburanți OMV Petrom de la km 6 (vis-a-vis de Metro Ploiești) sunt funcționale foarte des numai pompele cu carburanți scumpi, am încercat să obțin un opunct de vedere de la marea companie vândută austriecilor la super-ofertă (mulțumim Năstase!). Reacția lor a fost ni se rupe de reclamațiile voastre! 

- Publicitate -

Citiți una dintre reclamațiile cititorilor noștri aici:
CUM ÎŞI OBLIGĂ CLIENŢII PETROM SĂ CUMPERE CARBURANŢI SCUMPI
Zis și făcut. Pe 27 septembrie am sunat la Linia albastră de pe site-ul OMV Petrom (0800080011), doamna de la call-center cerându-mi detalii și fotografii, pe care le-am și trimis pe adresa de mail indicată. A doua zi sunt contactat de un domn B.N., responsabil de aprovizionarea stațiilor de carburanți din Ploiești, care îmi cere, ați ghicit, detalii și fotografii. Hai să ajut omul să-și facă treaba, mi-am zis, mai ales că era la fel de curios ca și mine, dar mai ales clienții benzinăriei, cum dracu se strică fix pompele cu carburanții ieftini din gama companiei. "Vă voi contacta pentru a vă spune ce s-a întâmplat!" a fost promisiunea domnului respectiv.
Pe 7 octombrie îl sun pe același B.N. să-l întreb dacă are un răspuns pentru cititorii noștri și clienții companiei la care este angajat. Ușor "iritat" de tupeul meu, îmi spune că pe site-ul OMV Petrom a fost publicat un punct de vedere. Frate, ce tare sunt! Dă-i și caută de nebun prin site-ul destul de îmbârligat al Petrom. Canci! Ultimul comunicat de presă era despre nu știu ce aniversare a rafinăriei Petrobrazi. Sun din nou la call center și cer doamnei/domnișoarei să-mi transmită pe mail comunicatul pe care eu nu-l găsesc. După câteva minute de așteptare, doamna/domnișoara se dă bătută. "Știți, nici eu nu am găsit nimic pe site, dar cu siguranță veți primi rapid un punct de vedere". 
Astăzi, 21 octombrie, sun din nou la Linia albastră. Povestea se repetă numai că în loc de o doamnă/domnișoară port o discuție cu un domn. Căruia îi explic aceeași poveste și de la care obțin aceeași promisiune.
Numai că, de data aceasta, m-am hotărât să-i ajut și mai mult pe cei de la OMV Petrom să identifice și alte probleme.
Așa că, dragi cititori, trimiteți pe adresa [email protected] sau pe pagina noastră de Facebook ce vă nemulțumește la stațiile de carburanți ale OMV Petrom. 

 

 

 

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău