În această dimineaţă, cartierul Mihai Bravu şi zona centrală a Ploieştiului au rămas fără apă caldă şi căldură. Avaria, pe care Dalkia nu s-a obosit să o anunţe, a lăsat în frig câteva mii de ploieşteni, aceiaşi cărora întreţinerea pe decembrie le-a dat frisoane.
Oamenii au sunat disperaţi la redacţie, cerând detalii, însă eforturile noastre de a afla ce se întâmplă şi mai ales când va fi reluată furnizarea căldurii au eşuat.
Astfel, directorul RASP, Vasile Nacu, a aflat de la reporterul observatorulph.ro că există o avarie.
Andreea Niţă, responsabil comunicare Dalkia, care ar fi trebuit să anunţe oficial avaria, susţine că s-a constituit un comandament şi că echipele au plecat pe teren.
Conducerea Primăriei Ploieşti tace, deşi caloriferele din Casa Albă sunt reci de ore bune!
Vă daţi seama în ce oraş trăim şi, mai ales, cine ne conduce şi ne apără interesele?
MII DE PLOIEŞTENI AU RĂMAS FĂRĂ CĂLDURĂ!
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































