Ordonanță militară! Nu ieșiți pe stradă decât cu adeverință și declarație. Nu circulați mai mult de trei persoane! E carantină generală!
Sunt doar câteva dintre ordinele transmise de autorități în ultimele 24 de ore.
La Ploiești, cel puțin, carantina generală anunțată pe ton grav de președinte, premier, ministru MAI, șef ISU etc, nu se cunoașe deloc în stradă.
După ce un cititor ne-a trimis imagini cu tineri care bârfesc în grup, în timp ce fac ”poștă” o sticlă, la Ploiești, un alt cetățean ne-a trimis fotografia alăturată, cu un cal scos la păscut de proprietar pe strada Romană.
Cum rămâne cu aplicarea ordonanțelor militare? Poate ne răspunde Poliția, Jandarmeria și, mai nou Armata…
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































