Cică reclama ar fi sufletul comerţului. De acord cu afirmaţia asta, însă, când publicitatea depăşeşte limita bunului gust, atunci clar e o problemă.
Zilele trecute am fost la film cu câţiva amici la Ploieşti Shopping City. La un moment dat, ca orice om, a trebui să dau o fugă pe la locul în care orice persoană are şansa de a fi rege. Mare mi-a fost mirarea să constat că la intrarea în toaletă, fix între panourile care indică unde au voie bărbaţii şi unde nu, era atârnată o reclamă mare la… eclere. “Două eclere pofteşti şi unul gratis primeşti”. Acesta era impresionantul mesaj care te întâmpina la intrarea în budă, încununat de un colaj foto cu prăjiturile de-a dreptul greţoase, în cazul în care sunt consumate în exces. Acum stau şi mă gândesc ce-o fi fost în capul celui care a propus amplasarea reclamei în locul respectiv şi în capul celui care a aprobat o asemenea asociere de-a dreptul dezgustătoare, după părerea mea. Mai jos aveţi fotografiile. Nu de alta, dar poate cuiva i se va face poftă de eclere când va păşi în toaleta de la Ploieşti Shopping City.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























