Dacă lenea și prostia din Primăria Ploiești ar dispărea, s-ar elibera multe locuri de parcare! FOTO

88357390_616214605879983_7340662093177159680_n_79327.jpg

88357390_616214605879983_7340662093177159680_n_79327.jpg

În timp ce consilierii locali votează regulamente pentru închirierea locurilor de parcare fără să existe o situație clară a acestora, măsura anunțată să intre în aplicare la 1 aprilie generând deja controverse, sute de locuri de parcare sunt ocupate abuziv în Ploiești.

- Publicitate -

Începând de astăzi, observatorulph.ro demarează campania ”Eliberați locurile de parcare!” prin care îi invită pe cititori să identifice cazurile în care acestea sunt ocupate abuziv de construcții ilegale, mașini abandonate, etc.

Citește și: Parcări cu plată la bloc, de la 1 aprilie 2020, la Ploiești – VIDEO

Sesizările dvs punctuale (însoțite de fotografii) vor fi transmise Primăriei Ploiești cu solicitarea de eliberare a domeniului public și redarea acestuia ca parcare locatarilor.

- Publicitate -

Citește și: Cum se atribuie locurile de parcare de la blocurile din Ploiești

Începem campania cu un caz ”clasic” pentru Ploiești, un oraș care arată jalnic, de parcă nu ar exista nicio autoritate locală…

Este vorba de două ”cuști” metalice, amplasate pe strada Aleea Iezerului nr. 7, vis-a-vis de Grădinița nr 47.

- Publicitate -

Acestea au  fost folosite inițial pentru depozitarea deșeurilor de către fostul magazin Maya, iar apoi abandonate pe domeniul public.

Un cititor ne-a trimis imaginile de mai jos cu solicitarea către autoritățile locale de a elibera cel puțin două locuri de parcare ocupate aiurea de construcții inutile:

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău