Iarna s-a instalat din nou la munte. La Vârful Omu a început să ningă, potrivit ANM, iar temperatura a coborât, la ora 21.00, la -12,9 grade Celsius.
Meteorologii au emis astăzi o informare meteorologică care va intra în vigoare din această noapte și este valabilă până miercuri, la ora 18.00.
Potrivit ANM, „la munte va ninge moderat cantitativ și local se va depune un strat mai consistent de zăpadă, iar vântul va avea intensificări temporare, cu viteze mai mari pe creste, unde vor fi rafale de peste 60…80 km/h, viscolind ninsoarea și spulberând zăpada”.
La această oră (21.20), ninge la Vârful Omu, iar temperatura în termometre a coborât până la -12,9 grade Celsius.
ANM a precizat că, în special la altitudini de peste 1700 m, vântul va avea intensificări în prima parte a nopții de luni spre marți (20/21 noiembrie), cu rafale de peste 90…100 km/h.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































