Trei persoane au ajuns la spital după ce, ieri, șoferul unui autoturism a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat cu mașina.
Accidentul rutier a avut loc pe DJ 155, în jurul orei 12.00. Autoturismul, potrivit IJP Prahova, s-a răsturnat în afara părții carosabile.
La Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Ploiești a ajuns un bărbat în vârstă de 64 de ani care a fost diagnosticat cu traumatism la umărul stâng, precum și o femeie de 86 de ani, care prezenta un traumatism la coloana cervicală. O altă femeie, de 64 de ani, a fost transportată la spital cu un puseu hipertensiv.
Cele trei victime ale accidentului rutier au primit îngrijiri medicale.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































