Poliția Rutieră și reprezentanții CNADNR au decis să demonteze o parte dintre separatoarele de sens de pe DN1, de la Bănești, asta după ce mai mulți șoferi au avertizat că parapeții produc un adevărat haos în circulație.
Este vorba despre prima parte a zidului despărțitor montat la intrare în comuna Bănești dinspre Câmpina. Localnicii au reclamat faptul că în momentul în care doreau să facă viraj la stânga spre Bănești, vizibilitatea era afectată din cauza separatoarelor de sens. Astfel, pentru a se evita producerea unor accidente, s-a decis demontarea separatoarelor de sens pe o porțiune de 30 de metri. Pe de altă parte, localnicii susțin că parapeții despărțitori nu rezolvă neapărat problema traficului îngreunat din zonă și cer în continuare amenajarea unui sens giratoriu la intersecția dintre DN1 cu drumul județean care duce spre Urleta.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































