Astăzi, de 1 Decembrie, autoritățile locale și județene au fost pregătite de defilări, nu de activitatea de deszăpezire! Deși Prahova figura încă de ieri printre județele unde meteorologii au avertizat că va fi cod galben de ninsori, utilajele de deszăpezire nu sunt văzute deloc în trafic.
Încă de la primele ore ale dimineții, pe adresa redacției curg sesizările cititorilor indignați de lipsa utilajelor de deszăpezire de pe drumurile județene și locale. Astfel, Dan Vasiliu susține că pe drumul județean care face legătura dintre Valea Doftanei și Câmpina nu s-a intervenit cu lamă și nici cu material antiderapant.
Citește și PE STRĂZILE DIN PLOIEŞTI SE CIRCULĂ GROAZNIC: GHEAŢĂ ACOPERITĂ CU ZĂPADĂ FOTO
În aceste condiții, numai șoferii cu mașini puternice, 4×4, s-au încumetat să pornească la drum. "Aproape în fiecare an se repetă această situație și de vină este aceeași firmă. Nu înțeleg cum de cei din Consiliul Județean Prahova atribuie activitatea de deszăpezire aceleiași societăți, deși aceasta nu-și face gtreaba în nicio iarnă?" a fost mesajul cititorului nostru.
Dacă sunteți nemulțumiți de activitatea autorităților locale și/sau județene privind deszăpezirea în zona unde locuiți, trimiteți fotografii pe adresa [email protected].
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































