Chiar dacă a trecut mai bine de o săptămână de la ultima ninsoare, starea drumurilor din judeţ continuă să creeze probleme şoferilor.
Un cititor al ziarului nostru a trimis pe adresa redacţiei o serie de fotografii care demonstrează incompetenţa autorităţilor în a-şi face treaba. Din cauza carosabilului curăţat doar pe o singură bandă, o cisternă a rămas, ieri, blocată într-un nămet pe drumul către Mizil. “Se poate vedea cum o cisternă, desi era drumul uscat, s-a înfipt la propriu în zăpadă şi a blocat traficul pe DN1B Mizil- Ploieşti (mai exact imediat după intersecţia Fântânele -Conduratu şi până în intersecţia Ceptura-Inoteşti) timp de aproape 30 de minute. În poza în care apare autocamionul albastru , la doar câteva sute de metri mai departe de cisterna, acest domn a oprit pur şi simplu în mijlocul drumului şi încerca manevra de mers în spate. Se pot sesiza avariile atât la autocamion cât şi la autoturismul Ford din spatele lui, care era vizibil îngrijorat de TIR-ul care venea din spate. În drum spre Ceptura, drumul arată ca în cele două imagini cu zăpadă (sarcina deszăpezirii aparţine Consiliului Judeţean), în următoarele poze drumul arătând mult mai bine, un utilaj având grijă de asta (pe raza comunei Ceptura , unde Primăria se pare că îşi dă silinţa….dar strict până la raza comunei :)) )”, susţine cititorul care ne-a trimis fotografiile de mai jos.








Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































