Bărbatul, în vârstă de 59 de ani, a fost depistat, ieri, în timp ce încerca să fure un telefon din buzunarul unei persoane.
Incidentul a avut loc, marți dimineață, în jurul orei 10.00, pe strada George Coșbuc din municipiul Ploiești.
Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Ploiești, potrivit IJP Prahova, au prins în flagrant un bărbat în vârstă de 59 de ani, în timp ce sustrăgea un telefon mobil din buzunarul unei persoane, pe strada George Coșbuc din municipiu.
Bărbatul a fost condus la sediul poliției pentru audiere și ulterior, a fost reținut pentru 24 de ore. Acesta urmează să fie prezentat unității de parchet, cu propunere legală.
„Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, în vederea stabilirii întregii activități infracționale”, a precizat IJP Prahova.
foto cu caracter ilustrativ
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































