Vremea se va încălzi treptat, potrivit ANM, care a anunțat că urmează un weekend în care mercurul în termometre va urca până la valori de 17 – 19 grade Celsius.
În intervalul următor tendința va fi de încălzire, spun meteorologii care au anunțat temperaturi, în medie, de 16 – 19 grade Celsius.
La munte, mercurul în termometre va urca până la valori de 8 grade Celsius, în timp ce media minimelor termice se va menține sub pragul de îngheț.
Totodată, spun meteorologii, vor fi posibile precipitații aproape în fiecare zi, dar probabilitatea va fi mai mare în ultimele zile ale intervalului de prognoză, respectiv 8 – 12 aprilie.
La Ploiești sunt preconizate, în weekend, temperaturi de 18 grade Celsius, în timp ce săptămâna viitoare sunt așteptate valori de 22 de grade Celsius.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































