Pompierii militari sunt în alertă după ce a izbucnit, duminică seară, un incendiu de vegetație uscată în localitatea Salcia. Intervenția este una dificilă, pentru că pompierii trebuie să se deplaseze pe jos pe o distanță foarte mare.
Focul se manifestă pe o suprafață de 5 hectare, potrivit ISU Prahova, care a anunțat că incendiul de vegetație uscată s-a propagat și în zona litierei pădurii din localitate.
În sprijinul echipajelor de pompieri s-au alăturat 8 lucrători de la ocolul silvic și 20 de la serviciul voluntar din localitate.
Misiunea pompierilor militari din cadrul ISU Prahova este una dificilă și pentru că echipajele trebuie să se deplaseze pe jos, zona fiind una accidentată.
foto cu caracter ilustrativ
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































