Primari din mai multe localități prahovene, în frunte cu președintele Consiliului Județean Prahova, Mircea Cosma, și-au dat întâlnire la Fântânele, unde au început lucrările la viitorul Centru rezidențial pentru persoane vârstnice, investiție derulată cu fonduri de la Ministerul Muncii. Din grafic nu au lipsit plantările de copaci.
Povestea centrului de la Fântânele datează încă din 2007, când a fost încheiat un contract de asociere între Consiliul Județean Prahova, localitatea Fântânele și Ministerul Muncii. Numai că licitațiile au fost contestate, fapt pentru care de abia la finele lunii decembrie 2012 a fost desemnat constructorul. CJ Prahova a finanțat lucrarea cu 500.000 de lei, din bugetul comunei Fântânele va fi alocată suma de 80.000 de lei, iar restul, până la 5.040.000 lei, de Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice, prin AJOFM Prahova. Demararea lucrărilor nu a fost singurul eveniment de la Fântânele, ci totul a continuat cu plantarea de copaci, acțiune la care au luat parte primari din mai multe localități din apropierea comunei.




Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































