Un cititor al Observatorulph.ro ne-a trimis câteva filmări făcute în urmă cu puțin timp, în această dimineață, cu apa care curge la robinetele din Păulești.
UPDATE: 31.07.2019 Punctul de vedere al PAMA SRL.
![]()
UPDATE: Punctul de vedere al ESZ Prahova.
Prima autoritate care a dat curs solicitării unui punct de vedere este ESZ Prahova. Compania susține că ea doar livrează apa către operatori iar certificatele de calitate emise zilnic sunt conforme, neexistând vreo problemă a calității apei furnizate.
Răspunsul ESZ Prahova:
![]()
Știrea inițială:
”Așa ceva suntem obligați noi să bem. Asta nu e apă potabilă. E bătaie de joc. Nu putem folosi nici măcar la mâncare, dar să bem din ea”, susține cel care ne-a trimis imaginile.
Operatorul de apă din Păulești este compania Pama SRL, care primește apă potabilă de la ESZ Prahova.
Observatorulph.ro a solicitat un punct atât Primăriei Păulești, cât și operatorului Pama SRL dar și ESZ Prahova cu privire la problemele de calitate a apei, punct de vedere pe care îl vom publica imediat ce ne va fi remis.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































