Incidentul a avut loc miercuri, în jurul orei 11.00, pe raza localității Bănești. Jandarmii prahoveni au depistat un bărbat în timp ce sustrăgea combustibil din autoturismul de serviciu.
Bărbatul, cu domiciliul în Corbeanca, sustrăgea cu ajutorul unui furtun, produs petrolier cu miros specific de benzină dintr-un autoturism de serviciu aparținând unei firme cu sediul în București, a precizat IJJ Prahova.
În cauză, jandarmii au întocmit acte de sesizare pentru comiterea infracțiunii de furt. Persoana în cauză, bunurile folosite și rezultate din săvârșirea infracțiunii vor fi predate organelor de urmărire penală în vederea continuării cercetărilor, a mai anunțat IJJ Prahova.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































