Simona Halep a semnat un contract fabulos cu gigantul Nike, noul ei sponsor.
- Publicitate -
Potrivit adevarul.ro, în contul acordului pe care îl va avea cu Nike, Halep va încasa între 1,6 milioane şi 2 milioane de euro. Suma exactă se va stabili şi în funcţie de performanţele sportive pe care le va avea Simona în acest sezon.
Fostul ei sponsor, compania Adidas, a preferat-o pe daneza Wozniacki, cea care a devenit numărul 1 mondial, după victoria în fața Simonei Halep de la Australian Open.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































