Gazeta Sporturilor a publicat un amplu material despre nou proiect Petrolul.
La primul său meci pe teren propriu în liga a patra, Petrolul a strâns peste 6.200 de oameni la meciul disputat pe ”Ilie Oană” contra lui Tufeni Băicoi. Au fost ore copleșitoare pentru jucătorii ”lupilor”, mulți fiind puști de 17-18 ani cooptați în grup cu două săptămâni în urmă.
Sâmbătă, 27 august 2016, va rămâne o zi memorabilă pentru suflarea galben-albastră. Primul meci pe teren propriu pentru new Petrolul, în liga a patra, cu 6.200 de oameni în tribunele de pe „Ilie Oană”, casa „lupilor”!
„Am strâns echipa asta pe repede înainte, am făcut pregătire doar două săptămâni și am pornit la treabă. Nu-mi închipuiam vreodată că voi întâlni la Petrolul o asemenea situație. După atâtea trofee cucerite și cu o emulație incredibilă în jurul formației, să ajungem să reinventăm clubul!”.
O spune Octavian Grigore, care la 52 de ani şi 19 sezoane petrecute în tricoul Petrolului, conduce de pe margine, în L4, grupul reunit, deocamdată, sub numele de Petrolul 1952.
Proiectul e susținut deopotrivă de fostele glorii și de fani după falimentarea vechii societăți, trimisă în groapă de administrația Dan Capră.
Citește continuarea pe gsp.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































