După terminarea campionatului, Petrolul s-a despărțit de aproape toți titularii, din cauza situației financiare dificile, însă două vedete ale echipei au mari șanse să continue la Ploiești.
Este vorba de portarul Pecanha și atacantul tot Tamuz. Dacă primul și-ar fi dat acordul pentru a continua la Petrolul, atacantul dorit de Steaua se află încă sub contract, astfel încât oficialii găzarilor speră să-l vândă cu cel puțin 500.000 de euro. În cazul în care Becali nu va plăti suma cerută de ploieșteni, Tamuz va rămâne în lotul antrenat de Selymes, care s-a făcut de râs în fața unei echipe de liga a patra vinerea trecută.
Detallii aici: PETROLUL NU A PUTUT ÎNVINGE O ECHIPĂ DE POMPIERI, STUDENŢI ŞI VÂNZĂTORI. 0-0 CU CS BLEJOI
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































