Răzvan Lucescu a comentat foarte dur bătaia de la finalul partidei Petrolul – Steaua 0-0. Antrenorul "lupilor" îi taxează pe roş-albaştrii pentru "bucuria provocatoare" de după fluierul final.
"A fost un meci spectaculos, intens, cu două echipe care nu mai aveau nici o miză. În prima repriză am jucat mai bine ca Steaua. În a doua, noi am forţat mult în atac şi sigur că Steaua, prin calitatea jucătorilor şi-au creat ocazii mari prin verticalizări rapide. Cred că e un rezultat echitabil şi sînt mulţumit de ceea ce am văzut din punct de vedere fotbalistic. Ceea ce am văzut la final mi-a lăsat un gust amar.Trebuia să se încheie cu strîngeri de mînă. Nu era normal să existe această bucurie provocatoare a steliştilor. Vreau să le transmit un singur lucru, că ar fi bine să se uite la meciul dintre Atletico şi Barcelona, terminat cu egal şi cu titlul cîştigat de Atletico. Să vadă decenţa cu care cei de la Atletico s-au bucurat pe Camp Nou. Dar noi sîntem mult prea departe, într-o poveste urîtă. Totul este straniu şi ciudat", a declarat Răzvan Lucescu la Digi Sport.
De partea cealaltă, Laurenţiu Reghecampf a explicat la finalul partidei incidentele de la final şi dezvăluit de ce Lucian Sînmărtean n-a fost nici pe bancă. "Am avut ocazii multe, a fost un meci frumos. Trebuia să fim aplaudaţi la final, ca în ţările civilizate. E normal să ne bucurăm, că am reuşit ceva incredibil. E diferenţă între o echipă care se bate la locul 3 şi una care e campioană. Nu înţeleg ce am făcut noi la final… Sîntem echipa cea mai bună, e normal să ne bucurăm. Eu n-am avut nici un conflict cu nimeni. Noi mai avem un meci foarte important în finala Cupei. Marţi va fi cea mai mare sărbătoare din ultimii ani pentru Steaua.Sper ca Gardoş să nu aibă o accidentare gravă. Sînmărtean e accidentat, ăsta e motivul pentru care n-a jucat", a spus Reghecampf la Digi Sport.
sursa: gsp.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































