Ploieștiul a ajuns din nou pe harta sportului de performanță prin medalia de aur câștigată în weekend de Florin Duțu la Cupa României Culturism și Fitness care a avut loc la Cluj Napoca. Evenimentul a avut loc sâmbătă, 22 mai, în incinta Casei de Cultură a Studenților.
Florin Duțu are 28 de ani și este trainer în cadrul Titan Academy din Ploiești.
„După mulți ani de încercări am reușit să-mi îndeplinesc visul. Să câștig o medalie de aur! Nu aș fi reușit această performanță fără să-i am alături de mine pe iubita mea Cristina H. Elena care mi-a acceptat toate starile și frustrările din aceasta pregătire și pe antrenorul meu Gherghel Radu Cristinel a cărui experiență m-a ajutat enorm.
El mi-a oferit consultanță în tot acest timp cu antrenamentele, nutriția cât și cu psihicul astfel încât să nu cedez și să nu mă las cuprins de frustrări.
Dar să nu uit de toți prietenii care m-au susținut și suportat în această perioadă.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































