Leonard Doroftei a plecat acum câteva luni în Canada, unde și-a găsit un job de antrenor de box. Acesta a povestit la Antena Stars că îi este dor de țară și că speră să-și petreacă sărbătorile de iarnă acasă, la Ploiești.
”Nu m-am agățat de locul ăsta, dar mi-am găsit ceva de făcut, antrenez aici, nu stau degeaba. Mă cheamă dorul de casă, mă apasă. Este singurul lucru care mă face să trec peste tot, am dat în joacă 10 kilograme jos.
Este bine, dar mi-e dor de casă. După ce îi bați la antrenamente, îi faci să zică și ”mulțumesc”. O să ținem o ședință și vom alege unde vom pleca. Dacă m-aș întoarce, cred că nu ar fi om pe stradă pe care să nu îl iau în brațe și să îi spun că îl iubesc.
Vreau să fac sărbătorile acasă alături de prieteni. Mi-am închiriat un apartament aproape de sală, să stea românul liniștit. Dacă aș lua-o de la capăt, nu aș schimba nimic din ce am făcut”, a spus Doroftei, la Antena Stars.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























