După ce a renunțat la Petrolul din cauza conflictului cu ultrașii, Veolia va finanța o echipă din Liga I

madalin-mihailovici-reprezentant-veolia-la-petrolul_06d14.jpg

madalin-mihailovici-reprezentant-veolia-la-petrolul_06d14.jpg

Petrolul Ploiești și-a pierdut principalul sponsor din cauza ultrașilor. Veolia a ”migrat” către Liga 1, la FC Botoșani.

- Publicitate -

Sursele Gazetei Sporturilor informează că Veolia își va muta sponsorizarea la Botoșani, acolo unde va împărți cheltuielile cu Valeriu Iftime, principalul finanțator al clubului moldovean.

După incidentele de la prezentarea oficială a lui Marius Stan, noul președinte de la Petrolul, Mădălin Mihailovici, reprezentantul companiei Veolia, a anunțat că va retrage finanțarea, iar ulterior decizia a fost confirmată printr-un comunicat de presă.

Dacă Veolia ar fi rămas la Ploiești, președintele clubului ar fi fost Marius Stan, iar antrenor antrenorul Flavius Stoican.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău