Simona Halep a votat la Paris! Tenismena a fost întâmpinată cu urale

halep_a1d8b.JPG

halep_a1d8b.JPG
Simona Halep, aflată la Paris, unde primul tur al turneului de la Roland Garros, și-a făcut timp pentru a merge la vot. Tenismena și-a exprimat opțiunile atât pentru alegerile europarlamentare, cât și pentru referendumul pentru Justiție.

- Publicitate -

Fosta lidera mondială WTA a promis că va face tot posibilul să meargă la vot, doar dacă nu va avea meci în aceeași zi cu alegerile, lucru care nu s-a întâmplat, potrivit www.ziare.com.

Halep a ajuns duminică la Ambasada României la Paris și a votat. Sosirea româncei a fost primită cu urale de miile de oameni care așteptau la coadă să voteze și care i-au făcut rapid loc sportivei noastre.

Tenismena a votat în sectia cu numărul 89 din Paris, acolo unde mii de români așteaptă de ore bune să-și exprime dreptul constituțional.

- Publicitate -

Tot la Paris a mers să voteze și Irina Begu

Foto: facebook Daniela Coman

61138982_1018347918356283_5415544200764588032_n_b361c.jpg

61062818_1018351268355948_4444619049107718144_n_ddcf7.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău