| Cu toate că de la începutul lunii ianuarie tarifele RATP s-au mărit, iar cei care sunt prinşi de controlori cu bilete care au preţul vechi sunt amendaţi, RATP comercializează în continuare tichete de transport vechi, însă aplicând o nouă ştampilă cu preţul de 1,5 lei. | ![]() |
După cum se poate vedea şi în imaginea alăturată, la o lună de zile de la introducerea noilor tarife la transportul public, la tonetele de bilete din Ploieşti se găsesc încă bilete cu preţ vechi la care au fost ştampilate, însă, preţuri noi. „Nu mi se pare corect. A trebuit să-mi arunc vreo 20 de bilete cu preţ de 1,2 lei pe care le aveam luate din luna decembrie, deşi nu le folosisem, fiindcă am auzit că primim amenzi dacă ne prind cu ele. Nu mi se pare normal ca ei să pună o ştampilă şi să comercializeze biletele care aveau preţul de 1,2 lei la preţ de 1,5 lei. E bătaie de joc pe banii noştri!”, este de părere Adrian Matache, un ploieştean indignat de comercializarea biletelor vechi la preţuri noi.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































