Ploieşteanul Adrian Gheorghiu acuză BCR că i-a perceput comision de administrare a unui card, chiar şi după ce acesta a expirat. Povestea clientului BCR începe în anul 2007, când şi-a făcut un card pentru ca firma la care lucra să-i plătească salariul într-un cont bancar.
„Ulterior am renunţat la acest card pentru că mi-am făcut un altul, tot la BCR. Am stat liniştit, până acum câteva zile când de la o sucursală BCR din Bucureşti am aflat că sunt dator cu 45 de lei drept comision de administrare pentru primul card, care a expirat în luna ianuarie a acestui an!”, susţine Adrian Gheorghiu. Acesta le-a reproşat angajaţilor BCR că nu l-au înştiinţat că acel card expirase şi, mai mult, că acum riscă să intre pe lista neagră a datornicilor către bănci. „Deşi au recunoscut că au greşit pentru că nu mi-au dat un telefon că mi-a expirat cardul, situaţia mea a rămas aceeaşi. Trebuie să plătesc acel comision, care nu figurează în contract specificat clar, aşa cum ar trebui. Dacă nu aş avea nevoie de al doilea card pentru a-mi lua salariul, imediat aş renunţa la BCR”, şi-a vărsat oful ploieşteanul. Imediat ce conducerea BCR va formula un punct de vedere faţă de această situaţie, observatorulph.ro îl va şi publica.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























