Primăria municipiului Ploieşti, în colaborare cu Poliţia Comunitară şi Poliţia Rutieră, a decis oprirea circulaţiei tramvaiului de pe traseul 101 în Noaptea de Înviere, începând cu orele 22.30.
Măsura a fost necesară deoarece, în fiecare an, credincioşii care merg la slujba de Înviere la bisericile din zona Democraţiei blochează partea carosabilă.
În plus, pentru fluidizarea circulaţiei, în perioada Sărbătorilor Pascale, echipajele Poliţiei Rutiere vor fi completate cu poliţişti comunitari.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























