Zăpada căzută în urmă cu o săptămână ridică în continuare probleme ploieştenilor. Staţiile RATP din oraş sunt încă blocate de munţi de zăpadă, iar călătorii sunt obligaţi să înfrunte situaţia.
Munţi de zăpadă neridicaţi, trotuare acoperite de gheaţă şi mici făgaşe prin care trebuie să te strecori ca să urci în autobuz. Aceste obstacole le au de înfruntat zilnic sutele de ploieşteni care aleg să folosească transportul în comun. Asta pentru că Rosal a uitat să cureţe staţiile RATP. Aşa se face că, în momentul de faţă, călătorii pot ajunge cu uşurinţă sub roţile autobuzelor sau se pot alege cu fracturi. Vezi mai jos cum arată staţiile RATP:


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























