Mai mulţi ploieşteni care locuiesc pe Strada Victoriei, în apropiere de sediul IJP Prahova, se plâng de faptul că, de câteva zile, strada lor a ajuns un şantier pustiu din cauza faptului că angajaţii Star T&D, firma care a câştigat licitaţia de reabilitare, nu prea mai vin pe la muncă.

Paleţi de borduri, gropi, mormane de nisip şi pietriş şi noroaie. Aceasta este imaginea de ansamblu a străzii Victoriei din Ploieşti, acolo unde, la începutul lunii Star T&D a început lucrările de reabilitare. Din acest peisaj lipseşte, însă, ceva foarte important: forţa de muncă. Asta pentru că, de mai bine de două zile, angajaţii firmei blejoiene nu prea mai sunt de găsit pe şantier. „Vin din an în Paşte. Vai de capul nostru! Ne-am bucurat că ne asfaltează şi nouă strada şi uite de ce ne lovim acum. De vreo două trei zile nu găseşti un muncitor pe şantierul ăsta. Nu vine nimeni, oare, să-i inspecteze? Au termen de execuţie un an de zile. Dacă de acum deja au început să facă aşa, mi-e groază când mă gândesc la ce va urma”, este de părere Vasile Pârlogea, un ploieştean din zonă.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























