Bucureşti, 8 aprilie 2009 – Comitetul Executiv al Federaţiei Române a Jurnaliştilor MediaSind a luat act de declaraţiile premierului României, Emil Boc, potrivit cărora Guvernul nu va modifica reglementările privind drepturile de autor.
Comitetul Executiv îi mulţumeşte domnului Emil Boc pentru faptul că a ţinut cont de reacţiile specialiştilor din domeniu şi nu a dat curs unor solicitări aberante venite din partea unor persoane care nu au nicio legătură cu mass-media.
FRJ MediaSind face apel la buna-credinţă a premierului Emil Boc să adopte aceeaşi atitudine pozitivă şi în cazul respingerii celor patru proiecte de coduri, documente care conţin prevederi ce încalcă flagrant drepturile omului, acestea fiind un real pericol pentru societate. FRJ MediaSind consideră că numai prin dialogul dintre partenerii sociali se poate evita declanşarea unor conflicte de muncă, precum şi a unor conflicte sociale.
Comitetul Executiv MediaSind,
Cristi Godinac, preşedinte al Federaţiei Române a Jurnaliştilor MediaSind
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























