Cele două tragedii au avut loc, în weekend, în două localități din Prahova. Sâmbătă a fost raportat decesul unui bărbat, în vârstă de 53 de ani, Bucov, iar duminică echipele de intervenții au fost solicitate să intervină pentru un caz similar care s-a produs în comuna Șotrile.
Primul caz a avut loc în comuna Bucov. Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucov au fost sesizați, sâmbătă, 15 mai, în jurul orei 21.00, despre faptul că un bărbat a fost găsit spânzurat, în comuna Bucov.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, decesul fiind constatat de către echipajul medical sosit la fața locului.
„Cadavrul a fost transportat la SML Prahova în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cu exactitate a cauzei morții. Polițiștii desfășoară în continuare cercetări în cadrul unui dosar penal, cu privire la infracțiunea de ucidere din culpă”, a precizat IPJ Prahova.
O a doua tragedie a avut loc duminică. Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Câmpina au fost sesizați despre faptul că un bărbat, în vârstă de 54 de ani, a fost găsit spânzurat, în comuna Șotrile.
„La fața locului s-au deplasat polițiștii care au constatat că cele sesizate se confirmă, decesul fiind declarat de către echipajul medical sosit la fața locului. Cadavrul a fost transportat la SML Prahova în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei morții. Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a precizat IPJ Prahova.
Alte două tentative de suicid au avut loc, în weekend, la Valea Brădetului și la Bucov. Două femei au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Ploiești, din cauza unor intoxicații voluntare cu diverse substanțe.
Astfel, sâmbătă dimineață, echipajele medicale de la SAJ Prahova au fost solicitate să intervină la Valea Brădetului, pentru acordarea ajutorului medical unei femei în vârstă de 62 de ani, intoxicată voluntar. Femeia a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Ploiești.
Un al doilea caz de acest gen s-a înregistrat, duminică seară, la Bucov, unde o femeie, în vârstă de 54 de ani, s-a intoxicat voluntar cu o substanță toxică. Persoana a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































