Din cauza ploilor abundente, gropile din Ploiești au fost acoperite de apă, transformându-se în capcane pentru conducătorii auto.
UPDATE În urma acestui articol Poliția a amendat Primăria Ploiești pentru groapa în care șoferii și-au rupt mașinile. A refuzat să precizeze valoarea sancțiunii – detalii AICI
Aseară, mai mulți șoferi care nu aveau cum să evite o groapă uriașă de pe strada Mihai Bravu, fiind acoperită de apă, s-au trezit că au făcut pană dublă.
Craterul din șosea s-a format în zona blocurilor din colonia Teleajen, după rafinăria Petrotel.
”Am făcut pană dublă după ce am dat în groapa uriașă. Mi-am distrus jantele și anvelopele, paguba este de peste 1500 de lei!” a fost mesajul transmis redacției noastre de unul dintre șoferii ghinioniști, care ne-a trimis și imagini cu groapa, respectiv cu roțile distruse:
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































