FOTO La Ploiești a apărut o nouă ”provocare”: aruncă-ți patul vechi în stradă! ”Fraierii” îl vor ocoli

În ciuda curățeniei generale derulate la Ploiești de mai bine de două săptămâni, în oraș a apărut o nouă ”modă” în materie de nesimțire.

- Publicitate -

Este vorba de depozitarea ilegală, pe domeniul public, a mobilierului vechi.

După ce observatorulph.ro a publicat în această dimineață imagini cu pârâul Dâmbu în a cărui albie au fost aruncate mai multe canapele și fotolii uzate, un cititor ne-a trimis imaginea de mai sus, cu un pat aruncat în stradă, în apropierea Colegiului I.L. Caragiale.

Din păcate, astfel de scene se vor tot repeta până când domeniul public nu va fi monitorizat video și poliția locală își va face datoria.

- Publicitate -

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău