Mai multe echipamente de protecție pentru cadrele medicale au ajuns ieri la secția de boli infecțioase – Movila a Spitalului Județean de Urgență din Ploiești în urma unei campanii umanitare inițiată de Oana Despa.
Mesajul postat de Oana Despa
Echipamentele pentru care ați donat au ajuns la Ploiești in urma cu puțin timp. Va spun sincer ca ați făcut o mare bucurie celor din linia întâi. Poate nu e suficient, dar e ceva. Iar cel mai important este ca, in aceste momente, simt ca nu sunt singuri. Nu va cunosc pe toti care ati donat, la unii poate nici nu va ajunge mesajul, dar sunt sigura ca, intr-o zi, toate cele bune Se vor intoarce!
Melania, ma înclin si multumesc tare ca am putut face parte din asta! Doamnele de acolo sunt super încântate ca au combinezoane fosforescente, așa ca o pata de culoare!
Lupta cu nebunia nu se opreste aici. Acum, la Spital Ar mai avea nevoie de ochelari de protectie si masti. Strangerea de fonduri continua!
Sa dam mai departe sa stie lumea, zic! https://zidebine.galantom.ro/fundraising_pages/preview…
FOTO (sursa foto: Facebook/Oana Despa)
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112


































