Un medic de la Spitalul de Pediatrie din Ploiești face un apel la cei care pot ajuta unitățile sanitare cu materiale de protecție împotriva contaminării cu coronavirus să aibă în vedere și spitalul unde sunt îngrijiți copiii din Prahova.
Mesajul postat pe Facebook de medicul Anca Miu:
Sunt un pic bulversata. Vad o multime de persoane, grupuri, oameni de bine pe Fb care doneaza, confectioneaza, inventeaza materiale de protectie. Nu numai pentru protectia personalului medical, ci a tuturor. Un angajat al sistemului medical infectat are nesansa sa infecteze exponential persoanele cu care vine in contact. Asadar: pacientii pediatrici sunt si ei potential purtatori ai coronavirusului, nemaivorbind despre apartinatorii lor. Deci protectia personalului medical este vitala.
In aceste conditii ma intreb, cei care ajuta spitalele nu se gandesc si la spitalele de copii?
Pana in prezent noi am primit ajutor(viziere) de la prietenii nostri, Dr.Phyto ,firma “Oana”si copiii minunati de la Caragiale(informaticienii nostri).Le multumim din suflet!
Nu sunt familiarizata cu cersetoria, am vrut doar sa aduc aminte tuturor ca existam.
O zi minunata, fara Covid-19, va doresc!
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































