După spitalul județean de urgență din Ploiești, ministrul Sănătății a vizitat marți seară un alt spital din Prahova, cel din Sinaia. Dacă județean controlul Sorinei Pintea s-a soldat cu demisiile directorilor, la Sinaia ministrul a avut numai cuvinte de laudă.
Mesajul postat de ministrul Pintea pe Facebook:
”Vizită inopinată la spitalul orășenesc Sinaia.
În această seară am avut parte de o surpriză plăcută. Vizita la spitalul orășenesc Sinaia mi-a arătat că există și unități sanitare în care se poate face treabă.
Felicit pe toți cei care contribuie la realizarea acestui lucru.
Anul acesta, Ministerul Sănătății, va aloca fonduri pentru achiziția de aparatură și echipamente necesare în spital, dar va contribui și la finalizarea construcției noii clădiri care va găzdui spitalul”.
Galerie FOTO (sursa: Facebook/Sorina Pintea)




Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































