După dezgheț multe gropi s-arată! Iar dacă nu se arată ele, cu siguranță ni le prezintă prahovenii care-și rup mașinile circulând zilnic în zonele cu cratere. Așa a procedat și un câmpinean care a fotografiat starea jalnică în care se află strada Petrolistului și a postat imaginile pe facebook. Reacțiile n-au întârziat să apară.
Bărbatul a făcut o serie de fotografii pe care le-a postat pe un grup de pe facebook adresat locuitorilor din Câmpina, un grup foarte urmărit și de către cei din administrația locală. Imaginile care concurează celor din război au fost însoțite și de un mesaj al câmpineanului: „Mulțumim, Primăria Câmpina !!! Băăăă, nu vă mai săturați de înjurături ?! Aloooooo?!???! Hal de municipiu’… apropo, stimați cetățeni aici este strada Petrolistului din municipiu Câmpina. (Nu, nu este poză făcută în SIRIA). Huuuooooo”. Comentariile n-au întârziat să apară, toate fiind ironice sau critice la adresa municipalității.
Cât despre o eventuală reabilitare a porțiunii unde pentru a circula ai nevoie de cizme de cauciuc și, eventual, șenilate, reprezentanții Primăriei Câmpina n-au momentan un răspuns sigur.
„Am văzut fotografiile, cunosc situația în zonă, este vorba despre o porțiune de aproximativ 50-60 de metri de stradă neasfaltată. Nu știu dacă va intra sau nu în programul de reabilitare de anul acesta pentru că, momentan, încă discutăm bugetul și prioritățile. Probabil că vom avea în vedere și strada Petrolistului“, ne-a declarat Remus Bădulescu, city-manager-ul municipiului Câmpina.
Galerie FOTO (sursa: Facebook / Florin Misleanu)




Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































