În timp ce Oreste este amendat de Poliție pentru că nu avea stingător auto în portbagajul mașinii, călătorii CFR sunt în pericol în cazul izbucnirii unui incendiu.
Un cititor care a mers ieri cu Trenul Interegio 1753, pe ruta București Nord-Ploiești Sud, ne-a trimis imagini cu stingătoarele expirate din vagonul CFR.
Mesajul cititorului a fost următorul: ”O firmă dacă are extinctoarele expirate primește o mare amendă și riscă închiderea ei…. CFR Călători nu riscă nimic?”
Potrivit legislației în vigoare, sancțiunea pentru un agent economic în astfel de situații variază între 5.000 și 10.000 de lei.
FOTO Stingătoarele din vagoanele CFR sunt expirate:



Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































