Nu toată lumea plăteşte facturile online. Unii nu ştiu, alţii nu au instrumentele necesare. Este clar că oamenii au încă nevoie să plătească la ghişee.
La o companie de anvergura Electrica Furnizare SA, să ai în centrul Ploieştiului doar 2-3 ghişee, este de neînţeles. Ce este atât de greu să realizezi că ai nevoie să suplimentezi cu încă 2-3 posturi? Bănuim că nu au probleme de natură financiară şi nu îşi permit.
Un cititor al observatorulph.ro ne-a trimis un bon de ordine din care reiese că avea de aşteptat în spatele a 79 de abonaţi, doritori să plătească. Timpul de aşteptate pentru efectuarea şi procesarea plăţii unui client este de minim 2 minute. Un calcul simplu ne spune că pentru 80 de plătitori care stau la coadă, ar fi nevoie de un total de 160 de minute. Cele 160 de minute se împart la 3 ghişee, rezultând că, dacă toate merg bine, ultimul va ajunge să plătească abia după aproximativ 53 de minute.
Sunt şi perioade ale zilei în care afluxul de clienţi variază. Mai sunt şi oameni care nu au timp să stea aproape o oră la Electrica, aşa că renunţă, iar timpul de aşteptare se reduce la aproximativ o jumătate de oră (testată personal. deşi teoretic sunt 6 ghişee, la încasare erau active doar trei stimate doamne). Din respect pentru clienţi, Electrica Furnizare ar putea face ceva în acest sens?

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































