Ieri, observatorulph.ro a publicat articolul CE-AU PĂŢIT, ASEARĂ, CLIENŢII UNUI MAGAZIN KAUFLAND DIN PLOIEŞTI, în urma căruia conducerea lanțului de magazine le-a cerut scuze acestora.
Un cititor care și-a făcut cumpărăturile marți seară, la magazinul Kaufland Ploiești Sud ne-a transmis următoarea sesizare: "Când am ajuns la casa de marcat, am constatat că singurele pungi disponibile la vânzare sunt cele din rafie, aşa zis-ecologice, la 2,69 de lei bucata. Am întrebat angajatele ce se întâmplă şi mi-au spus sec că au rămas fără pungi ieftine din plastic. Eu am fost cu maşina, aşa că am depozitat cumpărăturile în portbagaj, însă erau mulţi clienţi din zonă, care au plecat cu pâinea şi alte produse în mână" ne-a transmis cititorul nostru.
La solicitarea observatorulph.ro, conducerea Kaufland a prezentat scuze publice clienților: "Vă mulţumim pentru mesajul trimis în data de 07.01.2015. Ne cerem scuze că pungile de cumpărături au lipsit de la casele de marcat. Vă asigurăm că responsabilii magazinului Kaufland din localitatea Ploieşti, zona Sud vor avea în vedere ca aprovizionarea să fie corespunzătoare pe viitor".
Dacă ați fost înșelați la cumpărături scrieți-ne, cu documente doveditoare, pe adresa [email protected].
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































