Un cititor al observatorulph.ro ne-a reclamat faptul că operatorii Cosmote îl sună insistent pentru reînnoirea contractului, deși le-a transmis că dorește portarea la o companie de telefonie mobilă concurentă.
Iată sesizarea cititorului nostru: "În ultima perioadă sunt sunat insistent de diverși operatori ai companiei Cosmote, care încearcă să mă convingă să prelungesc abonamentul pe care îl am pe persoană juridică. Le-am comunicat, la început politicos, apoi mai puțin politicos, că mă voi porta la o companie concurentă pentru că am plătit facturi încărcate nejusitificat. De exemplu, un telefon ținut închis o lună în torpedoul mașinii a figurat pe o factură ca fiind folosit pentru sute de apeluri. Am făcut sesizare și, deși nu am primit niciun răspuns oficial, brusc factura s-a redus ulterior cu până la 30% Aș dori să le transmit celor de la Cosmote, prin intermeidul publicației dvs., să nu mă mai streseze cu telefoanele, de la opt dimineața până seara târziu, că nu mă răzgândesc și renunț la serviciile lor!".
Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere conducerii Cosmote.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































