Taxă de bidon la Auchan

Situație incredibilă la magazinul Auchan din Ploiești, unde clienții sunt obligați să plătească, separat, ambalajul! I s-a întâmplat unui cititor al observatorulph.ro, care ne-a sesizat că, pentru un bidon de plastic în care era ambalat un detergent lichid de vase, i s-au cerut, în plus, 63 de bani, la casa de marcat! Explicația casierei: aceasta este politica magazinului!? Nemulțumit, clientul a refuzat să mai cumpere produsul respectiv, așa cum se poate vedea din bonul fiscal de mai sus. " Azi am fost la AUCHAN, ca să fac cumpărături și nu mică mi-a fost mirarea când am ajuns la casa de marcat și am văzut că mi se scanează un produs de două ori. Am întrebat de ce și mi s-a spus că trebuie să plătesc și bidonul de plastic de 1 l și lichidul din bidon și că asta este politica magazinului. Nu prețul ma deranjează, ci faptul că nu se informează cumpărătorii. Nu mi se pare normal și legal ca la raft un produs să aibă un preț, iar la casa de marcat să fie percepută o taxă de ambalaj de care habar nu aveam" ne-a transmis Vasile G.. Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere atât conducerii Auchan, cât și inspectorilor OPC Prahova.

Situație incredibilă la magazinul Auchan din Ploiești, unde clienții sunt obligați să plătească, separat, ambalajul!   I s-a întâmplat unui cititor al observatorulph.ro, care ne-a sesizat că, pentru un bidon de plastic în care era ambalat un detergent lichid de vase, i s-au cerut, în plus, 63 de bani, la casa de marcat! Explicația casierei: aceasta este politica magazinului!?  Nemulțumit, clientul a refuzat să mai cumpere produsul respectiv, așa cum se poate vedea din bonul fiscal de mai sus. " Azi am fost la AUCHAN, ca să fac cumpărături și nu mică mi-a fost mirarea când am ajuns la casa de marcat și am văzut că mi se scanează un produs de două ori. Am întrebat de ce și mi s-a spus că trebuie să plătesc și bidonul de plastic de 1 l și lichidul din bidon și că asta este politica magazinului. Nu prețul ma deranjează, ci faptul că nu se informează cumpărătorii. Nu mi se pare normal și legal ca la raft un produs să aibă un preț, iar la casa de marcat să fie percepută o taxă de ambalaj de care habar nu aveam" ne-a transmis Vasile G.. Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere atât conducerii Auchan, cât și inspectorilor OPC Prahova.

Situație incredibilă la magazinul Auchan din Ploiești, unde clienții sunt obligați să plătească, separat, ambalajul! 

- Publicitate -

I s-a întâmplat unui cititor al observatorulph.ro, care ne-a sesizat că, pentru un bidon de plastic în care era ambalat un detergent lichid de vase, i s-au cerut, în plus, 63 de bani, la casa de marcat! Explicația casierei: aceasta este politica magazinului!?  
AUCHAN PLOIEŞTI, AMENDAT DE OPC PRAHOVA
Nemulțumit, clientul a refuzat să mai cumpere produsul respectiv, așa cum se poate vedea din bonul fiscal de mai sus. " Azi am fost la AUCHAN, ca să fac cumpărături și nu mică mi-a fost mirarea când am ajuns la casa de marcat și am văzut că mi se scanează un produs de două ori. Am întrebat de ce și mi s-a spus că trebuie să plătesc și bidonul de plastic de 1 l și lichidul din bidon și că asta este politica magazinului. Nu prețul ma deranjează, ci faptul că nu se informează cumpărătorii. Nu mi se pare normal și legal ca la raft un produs să aibă un preț, iar la casa de marcat să fie percepută o taxă de ambalaj de care habar nu aveam" ne-a transmis Vasile G..
Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere atât conducerii Auchan, cât și inspectorilor OPC Prahova.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău