Un cititor ne-a trimis imagini cu mizeria dintr-un autobuz cu care a circulat în această dimineață pe traseul 30 din Ploiești.
Podelele sunt nespălate și nemăturate, pline de coji de semințe, iar pe canapele pătate sunt depozitate și deșeuri menajere.
”Eu am circulat dimineața. Mi-e greu să cred că toată mizeria s-a strâns în câteva ore de la plecare în cursă” a fost mesajul cititorului nostru.
Acesta a precizat că a lucrat ca angajat și la regia de transport public din Brașov, unde în fiecare noapte autovehiculele erau măturate și la nevoie spălate pe jos.
La Ploiești nu se întâmplă acest lucru, ci, dimpotrivă, mijloacele de transport public sunt focare de infecție.
Galerie FOTO Mizeria dintr-un autobuz 30
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































Ce, numai pe traseul 30? Circulați cu traseele 35 și 35barat! Nu se face curățenie, distanțare – nu ai cum sa o păstrezi ptr.ca autobuzele sunt pline, măștile – la bunul plac. Unde sunt controalele autorităților locale din mijloacele de transport? Primarul, vă rog să nu îl treziți ptr.ca doarme de când a fost investit.