Mizerie de nedescris în mijloacele de transport public din Ploiești. ”E și vina călătorilor, dar nici curățenie nu se face”

Un cititor ne-a trimis imagini cu mizeria dintr-un autobuz cu care a circulat în această dimineață pe traseul 30 din Ploiești.

- Publicitate -

Podelele sunt nespălate și nemăturate, pline de coji de semințe, iar pe canapele pătate sunt depozitate și deșeuri menajere.

”Eu am circulat dimineața. Mi-e greu să cred că toată mizeria s-a strâns în câteva ore de la plecare în cursă” a fost mesajul cititorului nostru.

Acesta a precizat că a lucrat ca angajat și la regia de transport public din Brașov, unde în fiecare noapte autovehiculele erau măturate și la nevoie spălate pe jos.

- Publicitate -

La Ploiești nu se întâmplă acest lucru, ci, dimpotrivă, mijloacele de transport public sunt focare de infecție.

Galerie FOTO Mizeria dintr-un autobuz 30

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

1 COMENTARIU

  1. Ce, numai pe traseul 30? Circulați cu traseele 35 și 35barat! Nu se face curățenie, distanțare – nu ai cum sa o păstrezi ptr.ca autobuzele sunt pline, măștile – la bunul plac. Unde sunt controalele autorităților locale din mijloacele de transport? Primarul, vă rog să nu îl treziți ptr.ca doarme de când a fost investit.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău