Un grup de pensionari din Ploiești acuză firma de transport DST că le-a stricat excursia în Bucovina

1_c4b0a.jpeg

1_c4b0a.jpeg

O excursie organizată de o asociație de pensionari din Ploiești în Bucovina s-a terminat prost pentru cei 52 de turiști din cauza firmei de transport DST. Autocarul s-a defectat în județul Suceava, iar reparația a durat aproape 15 ore.

- Publicitate -

Sesizarea unei cititoare care s-a numărat printre excursioniștii ghinioniști:

”Suntem un grup de 52 de pensionari din  Ploiesti, care au plecat în acest weekend în excursie în Bucovina cu un autocar închiriat de la firma DST. Ieri dimineață, în localitatea Pojorâta din județul Suceava, în jurul orei 9:30, autocarul s-a stricat. În loc să ne trimită un alt autocar, cei de la DST au trimis o mașină de intervenție, care a ajuns la ora 22:30. A mai durat reparatia câteva ore, așa că am ajuns în Ploiești abia luni dimineață, la ora 7:00, după ce am stat pe marginea drumului aproape 24 de ore! Este bătaie de joc!”.

Reporterul observatorulph.ro a contactat telefonic compania DST, departamentul excursii și curse ocazionale, fără succes și a solicitat un punct de vedere prin poșta electronică.

- Publicitate -

FOTO

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău